כולנו אוהבים את חיות המחמד שלנו. חיות המחמד שלנו ממלאות את חיינו בשמחה, צחוק והנאה.
כולנו רוצים אותן איתנו לשנים ארוכות ומאושרות.
בעזרת הידע שנצבר במהלך השנים,הבדיקות התרופות והציוד המתקדם, הרפואה המודרנית מצליחה להאריך את תוחלת החיים ואיכות החיים של חיות מחמד.

אחד הדברים החשובים שברורים מתוך הסטטיסטיקה של מאות אלפי חיות מחמד ברחבי העולם המערבי הוא שעיקור וסירוס מאריכים את תוחלת החיים של חיות המחמד, ומונעת סבל מיותר. כיצד?

עיקור נקבות מקטין בצורה משמעותית את הסיכון ללקות בסרטן-העטינים (שהוא המחלה המקבילה לסרטן השד אצל נשים. כמו כן עיקור מונע מחלה נפוצה- דלקת רחם, שברוב המקרים הטיפול המחייב בה הוא בעצם עיקור, גם אם בעה"ח כבר מבוגרת, וגם כשהיא חולה וחלשה יותר. מעט כלבות, בעיקר מגזעים גדולים, שבעקבות ניתוח עיקור עלולות לפתח אי-שליטה בסוגרים, ועקב כך טפטוף שתן, אך לבעיה זו יש פתרון תרופתי ו/או כירורגי.
 


סירוס הזכרים מקטין בצורה משמעותית את הסיכון ללקות במחלת הסרטן (באשכים, גידולים אחרים שעלולים להופיע על פי-הטבעת ועוד). כמו כן סירוס הזכרים עשוי למנוע מחלות נוספות כגון: הרניה פרינאלית (בקע בשריר), הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית, גידולים על פי הטבעת ועוד.

סירוס בגיל צעיר מקטין את הסיכון לבעיות התנהגות כגון אגרסיביות כלפי בני אדם ובע"ח אחרים. זכרים מסורסים לא נוטים לסמן את הטריטוריה שלהם ע"י שתן.בנוסף לכל היתרונות הנ"ל סירוס ועיקור מומלצים כדי למנוע רבייה מוגזמת והמשך "יצור" של גורים וחתלתולים לא רצויים. אלה מסיימים במקרים רבים את חייהם במכלאה או חס וחלילה סובלים מרעב, צמא, מזג אוויר קיצוני, התעללות.

ישנם כאלה שחושבים שעיקור וסירוס עלולים לגרום לבעיות רפואיות שונות, אך ההסכמה הגורפת היום בקרב אנשי המקצועי הינה שיתרונות הניתוחים עולים על הסיכונים הפוטנציאליים.

חשוב ומומלץ להתיעץ בוטרינר/ית המטפל/ת לגבי עיקור או סירוס לחית המחמד שלך

שאלות נוספות? בואו לשאול את הווטרינרים שלנו בפייסבוק