על פחמימות ודגנים, עמילנים וגלוטן  -   דר. אילן סקורינסקי  Skorinsky.i@pg.com

האינטרנט הוא מקור בלתי נידלה למידע בכל תחום. לכל אחד דעה משלו המבוססת (במקרה הטוב) על מידע וחוות דעת שקרא ב...אינטרנט ואימץ כ"תורה מסיני". היתרון הבולט של אנשי מקצוע (רציניים) הוא ביכולתם לברור היטב את מקורות המידע ולצטט כאלה המגובים במחקרים או נאמרים בשם מומחים מוכרים. להדיוטות קשה הרבה יותר! מידע לא מסונן ומעובד כפי שזמין לכל באינטרנט עשוי בקלות לבלבל אם בתום ואם במגמתיות.
 
דגנים מועילים לתזונתם של חיות מחמד?

כך לדוגמא שאלה ועצה מתוך האתר הפופולרי (ראשון בחיפוש גוגל) ה"מתמחה" ביעוץ תזונתי לחיות מחמד -DogFoodAdvisor – שנכתב ע"י העורך הראשי והמייסד (רופא שיניים ובעל תואר ראשון בכימיה): "כיצד לבחור את המזון הטוב ביותר לכלבך?" התשובה מלמדת על האתר יותר מאשר על המזון: "ראשית, המזון הניבחר חייב להיות מדורג ב-4 או 5 כוכבים, ע"פ דירוג האתר". אכן, עורך האתר מודה כי דעותיו מבוססות על מידע הזמין לציבור (אינטרנט), ספרות רפואית ועלונים של חברות מזון לחיות מחמד. כן, כל אחד יכול!

בהצהרות הבולטות ובפרסומים הרבים חברות מזון לחיות מחמד "גאות" במזונותיהם שאינם מכילים דגנים –GRAIN FREE – ונוטעות בנו את התחושה כי דגנים אינם טובים וכנראה שיש אופציות טובות יותר למחמדינו. טיעונים אלה משוללי יסוד ומבוססים על חוסר הבנה בסיסית בביוכימיה ובפיזיולוגיה של מערכת העיכול של חיות מחמד. בעליהם של כלבים וחתולים מבססים את בחירתם על הצהרות פסבדו-מדעיות וללא כלים ויכולת להעריך את המידע המשווק באריזה אטרקטיבית ובלשון יפה.

ההטעיה מתחילה בחוסר הבנה בהבדל בין דגנים (CEREAL  או  GRAIN) לפחמימות (CARBOHYDRATE):פחמימות או סוכרים הן קבוצה של תרכובות אורגניות שמקורן בצמחים ומורכבות מסיבים, סוכרים ועמילנים. העמילן הוא רב סוכר המצוי בדגנים, באורז, בתפוחי אדמה. הוא מתפרק במערכת העיכול ,בתחילה לשרשרות קצרות של גלוקוז ואחר כך למולקולות בודדות של גלוקוז ואלה נספגות במעי אל הדם. העמילן משמש חומר תשמורת בצמחים. הוא נאגר בפקעות (כמו תפוח אדמה) ובזרעים (כמו חיטה) ובשעת הצורך מתפרק לגלוקוז לשימושו של הצמח. דגנים - מונח כולל לתבואה חקלאית של צמחים מתורבתים ממשפחת הדגניים כגון חיטה, שעורה, אורז, תירס, שבולת שועל. באופן כללי ניתן להגדיר דגן כתבואה שניתן לטחון אותה כדי לייצר ממנה קמח.גלוטן (Gluten) הוא חלבון התשמורת העיקרי בגרגרי הדגנים (רכיבי הגלוטן השונים מהווים כ- 90% מהחלבון בגרגיר החיטה) ויחודו בהיותו בלתי מסיס במים, תכונה המאפשרת "הדבקה" של מרכיבי הקמח והפיכתם לבצק.

הטענה כי כלבים וחתולים אינם מסוגלים לעכל דגנים בגלל מערכת עיכול קצרה יחסית איננה נכונה ומעולם לא הוכחה. ההיפך הוא הנכון: כלבים וחתולים מעכלים דגנים היטב (כמו בני אדם) אחרי שנטחנו ונאפו או בושלו בתהליך יצור הכופתיות. כמובן שגם דגנים וגם ירקות שורש חייבים לעבור עיבוד בטרם יוזנו לחיות מחמד.

טענה נוספת כי מחסור באמילאז ברוק כלבים וחתולים מונע עיכול מיטבי מופרכת משתי סיבות: כלבים רבים בולעים בזריזות את מזונם ללא לעיסה וכן הם מייצרים אמילאז בשפע בבלוטת הלבלב ובדופן המעי (BRUSH BORDER). כמו בבני אדם, עיכול פחמימות מתבצע ברובו בקידמת המעי הדק גם בחיות מחמד.

גם הטענה כי חומציות (pH) קיבת הכלב מותאמת לעיכול חלבונים אינה מצדיקה את ביטול הפחמימות כמקור מזין לאנרגיה בכלבים. חומציות הקיבה משתנה במהלך עיבוד המזון הראשוני ונעה בכלבים בין 0.9 ל- 8.3 (בבני אדם נעה חומציות הקיבה בין 1.0 ל- 4.0). אולם חומציות המעי בכלב גבוהה יותר מאשר בבני אדם והפערים לא משמעותיים ובודאי שאינם מבטלים את נעכלות הדגנים בחיות מחמד. בכלבים שהות המזון בקיבה ארוכה יותר בהשוואה לבני אדם, מנגנון המותאם לאכילת בשר שכן עיכול הבשר מתחיל בקיבה. אמיתות עובדה זאת איננה שוללת את השימוש בדגנים ואיננה מצביעה על יתרון פחמימות שמקורן בירקות שורש על פני דגנים.

טענה חסרת שחר נוספת גורסת כי פחמימות "מעיקות" על תיפקוד הלבלב המייצר (בין השאר) אנזימים רבים הנחוצים לעיכול חלבונים, פחמימות ושומנים. לא זו בלבד שאין בסיס לטענה זאת, במקרים של דלקת לבלב (PANCREATITIS) מומלץ להעשיר את התזונה בפחמימות על חשבון שומנים להקלה ומניעת בעיות עיכול.
הטענה הבאה מבוססת על התנועה המהירה יחסית של תכולת המעי (DIGESTA) במערכת העיכול שאינה מספקת לתסיסת פחמימות והתוצאה היא גזים וצואה מרובה. אבל המציאות שונה וחיידקי מעי רבים מייצרים חומצה לקטית הגורמת לתסיסת סיבים הנמצאים בדגנים. תהליך תסיסה זה אומנם מייצר גז אבל הרבה פחות מהגז שמפיקים חיידקי הקלוסטרידיה הניזונים מבשר.

האם דגנים יכולים לגרום לרגישות יתר למזון (Adverse Food Reaction)? התשובה היא כמובן חיובית, אולם 7 מחקרים אחרונים מצביעים על חלבונים (בקר, חלב, עוף, סויה) כגורמים הרבה יותר נפוצים לרגישויות יתר מאשר פחמימות.

אכן אין חובה תזונתית לספק פחמימות לטורפים, כמו גם סיבים, גלוטמין, ויטמין C ופרוביוטיקה ובכל זאת יתרונות רבים לתוספות (לא חיוניות) אלו. פחמימות מספקות אנרגיה במידה שווה לאנרגיה המופקת מחלבונים וכמחצית האנרגיה המסופקת משומנים. לדגנים יתרון קלורי על בשר שומני ולכן במזונות דלי קלוריות עדיפות לדגנים כמקור אנרגיה. דגנים מכילים סיבים פרה-ביוטיים המזינים את חיידקי המעי כמו גם חומצות אמינו, חומצות שומן, ויטמינים ומינרלים.

בנוסף להיבטים התזונתיים קיים גם פן טכנולוגי: פחמימות חיוניות, טכנית, ליצירת הכופתיות בתהליך אקסטרוזיה (המדמה סיר לחץ האופה בחום ולחץ גבוהים ותוך זמן קצר את הכופתיות). ללא עמילנים הכופתיות תהיינה פריכות ויתפוררו בקלות. חברות מזון הטוענות לתזונה נקייה מדגנים חייבות בפחמימות ממקור אחר (ירקות שורש) ולו בכדי לשמור על יציבות הכופתית ונתון זה לא נהיר ל"קונה הממוצע" המתרשם מהעדר דגנים כאילו היו מזיקים ליקיריו.